Szigetszentmiklós Sakkegylet » Rólunk
2012 nov. 03.
A bejegyzést készítette: admin

A Szigetszentmiklósi Sakkegyesület elődje a Szigetszentmiklósi Tornádó Diáksport Egyesület Sakkszakosztályaként 2007.06.10.-én alakult Kiszely Pál irányításával. Lantos Attila vezetésével 2014-ben önálló szervezetként Szigetszentmiklósi Sakkegylet néven újjáalakult. Az egyesület tagja a Magyar Sakkszövetségnek.

A sakkszakosztály megalakulásának eredeti célja: összefogni és szórakozási, versenyzési lehetőséget biztosítani Szigetszentmiklós sakkszerető polgárainak. Célunk indulni a megyei és országos csapat és egyéni sakkversenyeken, a nevezési díjakat a sakkszakosztály pályázati források, illetve vállalkozók támogatásával tervezi finanszírozni.

FELHÍVÁS! Folyamatosan várjuk Szigetszentmiklós sakkozóinak fiatal és idősebb tagjait sakkegyesületünkbe. Edzéseinket a Szigetszentmiklós Közösségi Ház, Váci Mihály út 4. (Bejárat a Deák Ferenc utca felől.) alatt tartjuk.

Célkitűzések

1. Gyermek, ifjúsági sakkoktatás:

• A város iskoláival felvéve a kapcsolatot a szervezett sakkoktatás újraindítása szakképzett edzők segítségével.
  • Az elmúlt években az általános iskolákban lehetőség nyílt a sakkot képességfejlesztő tantárgyként tanítani.
  • Sakkversenyek szervezése
  • Utánpótlás nevelése

2. Pest megye első osztályban csapat indítása:

• Versenyzési lehetőség biztosítása.
  • Minél több helyi ifjúsági korú versenyző beépítése a csapatba.
  • Heti egy edzésnap biztosítása minősített edzők segítségével.

3. NB/B osztályban:

• 12 fős csapat indítása (ebből egy fő ifjúsági, egy fő női játékos).
  • Minél jobb játékosállomány létrehozásával biztosítani helyünket az NBI/B-ben a későbbi nagyobb célok elérése érdekében.

4. A sakk megismertetése és megszerettetése lehetőség szerint minél több emberrel.

Úgy gondoljuk, hogy lehetőségeinket és tehetségünket felhasználva eddig is jelentősen hozzájárultunk városunk jó hírnevének öregbítéséhez, amelyet a jövőben is folytatni kívánunk.

Eddigi eredményeink:

Pest megye: I. osztály

• 2007-2008: 4. hely
  • 2008-2009. 3. hely

Pest megye: I. osztály szuper csoport

• 2009-2010: 8. hely
  • 2010-2011: 1 hely (bajnok, felkerültünk az NB II. osztályba)

NB II. Erkel csoport:

• 2011-2012: 11. hely
  • 2012-2013: 2. hely (feljutottunk az NB I./B osztályba)

NB I/B. Maróczy csoport (2013/2014)

• 2013-2014: 1. hely

NB I. Szabó László csoport

• 2014-2015: 10. hely

Emellett az elmúlt nyolc évben rendszeres edzésekkel folyamatosan foglalkoztunk a gyermekek oktatásával is: önerőből három alkalommal szerveztünk versenyt a gyermekeknek.

Ezúton is szeretnénk megköszönni a József Attila Általános Iskola igazgatónőjének és a Tornádó SE vezetőjének az eddigi segítségét.

A nagyobb mozgástér elérésének érdekében 2013 júniusában önálló sakk egyesületet alapítottunk Szigetszentmiklósi SE néven. Jelenleg 26 igazolt versenyzőnk van.